Частотні перетворювачі – де та навіщо потрібні?

  Обладнання, «серцем» якого служать механізми обертання з живленням від електромережі, використовується у різних промислових сферах. Такі установки переважно беруть участь у будь-якому виробничому циклі. Вони характеризуються наявністю електричного двигуна, який змінює швидкість обертів (наприклад, вентилятора або насоса) під час роботи.


  Під час функціонування таких пристроїв у різних режимах потрібен різний характер подачі електричного струму. Для нормальної безперебійної роботи обладнання у різних режимах слід підключати частотні перетворювачі електричного струму.

 

Як працюють пристрої?


  Кожен механізм має свої характеристики вхідного струму, при цьому він може змінюватися залежно від режиму роботи. Основне завдання частотного перетворювача, який регулює роботу двигуна, – змінити отриману вхідну напругу мережі відповідно до необхідної для нормальної роботи встановленого обладнання. Залежно від типу такого обладнання електрична напруга може адаптуватися до необхідних параметрів такими способами:

 

  • Випрямлення сигналу.
  • Подвійна автоматизація.


  Перший метод застосовується за знижених показників напруги вихідного струму. У такому режимі функціонують частотні перетворювачі з прямим зв'язком. Вартість їх досить низька, оскільки за конструкцією вони дуже прості, у них немає додаткових блоків для регулювання.


  У другому випадку перетворювачі використовуються для вихідного струму з рівною або підвищеною частотою. Для таких пристроїв передбачені подвійні автомати в конструкції, тому їх вартість буде в кілька разів вищою, ніж апаратів попереднього типу.

 

Де доцільно використовувати частотні перетворювачі?


  Якщо є необхідність у стабілізації напруги електричного струму у процесі функціонування обладнання, можна застосувати частотні перетворювачі. Їх насамперед використовують на виробництвах, де працює потужне обладнання з електромоторами. Нерідко такі установки можуть провокувати різкі перепади частоти у процесі переходів у різні режими або під час увімкнення/вимикання. Встановлені частотні перетворювачі у даному разі допомагають вирішувати одразу кілька проблем:

 

  • Запобігають замиканням в електромережі.
  • Зменшують ймовірність згоряння електромоторів обладнання через різкі перепади частоти струму.
  • Значно знижують споживання електроенергії.
  • Збільшують ресурс роботи електромоторів.


  Ремонтні роботи, у процесі яких використовується обладнання електричного живлення, будуть проходити швидше, стабільніше та ефективніше за умови підключення останніх не безпосередньо до мережі, а через частотний перетворювач. Його застосування допоможе адаптувати роботу усіх агрегатів малої механізації.


  Використовувати частотний перетворювач можна і в побуті. Тут його застосування також має велике значення, приносить свою неоціненну користь. У побуті найчастіше використовують частотні перетворювачі середньої та високої потужності. Вони допоможуть злагоджено працювати системі кондиціювання, вентиляції та опалення приватного будинку. Перетворювачі також збільшать термін служби усіх автоматизованих пристроїв, які працюють на електричному струмові.

 

Хто потребує встановлення частотних перетворювачів?


  Якщо брати до уваги місця застосування частотних перетворювачів, то такий пристрій користується популярністю серед організацій, які займаються обслуговуванням і монтажем приладів та пристроїв з електромоторами. Компанії, що займаються встановленням систем вентиляції, впроваджують перетворювачі частоти для зниження витрат на електроенергію, уникнення дострокового зносу обладнання, яке входить до системи ОВіК, наприклад, припливного вентилятора. Тому для підрядників зі встановлення кліматичних систем частотні перетворювачі – це потрібний товар.


  Серед інших осіб, яким варто задуматися про купівлю та встановлення частотних перетворювачів, можна назвати:

 

  • начальників цехів, виробництв, де використовуються потужне електрообладнання;
  • електриків, які займаються обслуговуванням великих підприємств, приватних секторів.


  Кожен із них, ухваливши рішення купити частотний перетворювач, вирішує різні завдання та проблеми. Для останніх із вищевказаного списку цей пристрій входить до числа обов'язкових пристроїв.


  Частотні перетворювачі струму – це правильне рішення для багатьох сфер діяльності, де використовуються механізми з електродвигунами підвищеного споживання енергії, та й будь-яке обладнання, в основі роботи якого знаходиться електромотор.