Електроприводи повітряних клапанів вентиляції – основні характеристики, типи, сфера застосування та переваги

  У процесі вибору систем вентиляції, опалення та кондиціювання більшість орієнтується на потужність та марку обладнання, забуваючи про важливі деталі, які і гарантують ефективність та надійність роботи цих приладів.

 

  Сучасне кліматичне обладнання є автоматизованими, де керування закриванням та відкриванням повітряних клапанів здійснюється електроприводом (сервоприводами). І саме їх якісна робота гарантує контроль над циркуляцією повітряних мас, плавне регулювання роботи клапанів.

 

Типи електроприводів та їх застосування


  У кліматичному обладнанні застосовуються різні сервоприводи повітряних клапанів, а під час їх вибору слід брати до уваги такі критерії:

 

  • тип керування;
  • крутний момент.


  У першу чергу, вони можуть відрізнятися величиною зусилля на крутний момент, показники якого можуть коливатися від 2 до 32 Нм. Підбирається цей критерій відповідно до загальної площі клапана.

 

  Залежно від призначення клапана здійснюється вибір електроприводу за типом управління:
1. Закрити/відкрити з поворотною пружиною, забезпечує захист від замерзання теплообмінника та використовується у кліматичних системах із водяним нагрівачем. У такому електроприводі, пересуваючи клапан, одночасно розтягується пружина, яка у разі припинення подачі електричного струму повертає її на місце.
2. Закрити/відкрити без зворотної пружини, застосовуються в установках з електричним нагрівачем і встановлюються на припливних клапанах. У таких моделях сервоприводів часто є кнопка повернення, яка дозволяє вручну вивести редуктор зі зчеплення.
3. Аналоговий сигнал 0-10 DC, який застосовується для камери змішування із метою автоматичного регулювання.
Закріплення сервоприводу відбувається безпосередньо на вал. Він забезпечений спеціальним фіксатором, який запобігає руху його корпусу. Електроприводи мають захист від перевантажень, їх відключення відбувається автоматично у момент досягнення критичного рівня.

 

Переваги використання електроприводу повітряного клапана


  Сервоприводи встановлюються для керування повітряними клапанами у кліматичних системах, де кількість витраченого повітря може змінюватися. Перевагою використання електроприводів вважається гарантія захисту кліматичного обладнання від несприятливих факторів (збої в електроживленні, можливе заморожування та ін.). Наприклад, якщо стався збій живлення, то поворотна пружина переміщує привід у нульове положення. Клапан автоматично закривається, що запобігає замерзанню водяних контурів.


  До інших переваг використання сервоприводів належать:

  • низький рівень шуму під час роботи гарантований;
  • можливість вибору кута повороту шляхом виставлення механічного обмежувача;
  • легкість монтажу;
  • можливість фіксації, що запобігає обертанню приводу;
  • знижене енергоспоживання.


  Усе це покращує та гарантує стабільну роботу кліматичної системи. За допомогою спеціальних перехідників деякі моделі сервоприводів можуть встановлюватися на водяні клапани.

 

Де використовуються


  Сервоприводи повітряних клапанів використовуються на вентиляційних секціях, кондиціонерах, опалювальних приладах повітряного типу, а їх основна функція – це забезпечити автоматичну роботу пристрою. Вони також можуть встановлюватися на крани регулювання або подачі води для нагрівальних приладів водяного типу, які працюють у деяких системах вентиляції.
Що пропонує Atmic


  Компанія Atmic пропонує своїм покупцям найкращі електроприводи для повітряних клапанів, які отримали своє визнання на світовому ринку:
1. Mycond – приводи цієї британської компанії вирізняються високою надійністю, розраховані на середні та малі розміри повітряних клапанів.
2. Belimo – це зразок високої якості, забезпечує високі показники ефективності своєї роботи. Продукція цієї компанії представлена приводами з поворотною пружиною і без неї, електроприводами прискореного типу і приводами для клапанів протипожежної функції. Усі ці моделі укомплектовані кріпильних хомутом, який дозволяє надійно закріпити деталь на валу клапана. Також Ви завжди маєте можливість самостійно виставити кут нахилу повітряного клапана за допомогою встановленого сервоприводу.
3. Lufberg – великий модельний ряд таких приладів. Наприклад, ця компанія має електроприводи з обертовим елементом до 32 Нм. Усі моделі вирізняються компактними розмірами та дозволяють легко встановити їх у системах кондиціювання, опалення, вентиляції. Деякі із них мають і низку додаткових функціональних можливостей (захист від замерзання, задимленості та ін.).


  Купуючи сервоприводи вентиляції та встановлюючи їх у свій кліматичній системі, Ви забезпечуєте її злагоджену роботу.