Паспортизація вентиляції – це насамперед аудит!
Паспортизація – це насамперед аудит!
Процес паспортизації передбачає кілька обов'язкових етапів. Спочатку проводиться попередня перевірка стану вентиляційної системи або, простіше кажучи, – технічний аудит системи вентиляції та кондиціювання, у процесі якого здійснюється обстеження стану обладнання і проводиться аналіз ефективності його роботи.
Аудит роботи системи вентиляції та кондиціювання повітря передбачає наступні етапи:
- аналіз проєктно-конструкторської та технічної документації;
- візуальний огляд та обстеження стану вузлів та агрегатів вентиляційної системи;
- проведення технічних випробувань;
- налагодження і регулювання вузлів вентустановок;
- проведення розрахунково-аналітичних досліджень та підготовка актів обстежень.
Як проходить паспортизація? Опис процесу
Першим етапом проведення робіт із паспортизації системи вентиляції та кондиціювання фахівцями Atmic є вивчення проєкту системи вентиляції та даних експлуатаційно-технічної документації. Також обстежуються приміщення і в разі потреби відбувається ознайомлення із технологічними виробничими процесами. Здійснюється огляд змонтованого вентиляційного обладнання, а система вентиляції та кондиціювання повітря перевіряється на відповідність проєктним даним для виявлення відхилень від проєкту.
У процесі технічного аудиту перевіряється якість технічного стану встановленого вентиляційного обладнання, у тому числі стан контрольно-вимірювальних приладів і регулюючих пристроїв. Здійснюється перевірка герметичності стиків повітроводів і щільності з'єднань секцій кондиціонерів. Також перевіряється наявність теплової ізоляції та відповідність вимогам проєкту стану фільтрів, секцій кондиціонерів, трубопроводів, повітроводів та іншого обладнання.
Аеродинамічні випробування поділяються на технічні та санітарно-гігієнічні, на підставі яких оформлюються висновки і зауваження щодо відповідності технічних параметрів установки проєктним вимогам і санітарно-гігієнічним нормам, затвердженим державним стандартом. Методи аеродинамічних випробувань регламентовані в ГОСТ 12.3.018-79, у якому також визначено набір приладів та інструментів для професійного проведення робіт із паспортизації систем вентиляції та кондиціювання повітря. Під час вимірювань використовуються інструменти та прилади, що протестовані в лабораторіях і щорічно проходять процедуру перевірки.
Після закінчення обстежень їх результати фіксуються у відомості виявлених неполадок, після чого готуються рекомендації щодо ремонту та усунення виявлених несправностей.
Після проведення ремонту та усунення недоліків вентиляційної системи проводяться повторні випробування, і на основі їх успішних результатів складається паспорт вентиляційної системи із внесеними результатами виконаних робіт.