Із чого почати процес паспортизації вентиляційної системи?
На сьогоднішній день паспортизація вентиляційних систем і установок є обов'язковою процедурою для всіх видів будівель, споруд і об'єктів будь-яких форм власності: чи то приватний офіс або будинок, чи то приміщення організації або промисловий комплекс. Паспорт вентиляційної системи або установки є головним документом, що підтверджує справний стан вентиляції та відповідність її параметрів проєктним даними і заводським характеристикам установки, а також відповідність стану повітрообміну усім необхідним санітарно-гігієнічним нормам і вимогам.
Стандартно процес паспортизації вентиляційної системи є одним із етапів проведення монтажних і пусконалагоджувальних робіт під час будівництва нового об'єкта. Але часто паспортизація проводиться окремо, наприклад, під час реконструкції системи або у разі змін в її налаштуваннях у процесі модернізації, під час періодичних випробувань і перевірок стану вентиляційного обладнання або у ході планової обов'язкової паспортизації.
Замовник, який зазвичай не орієнтується у даній сфері, повинен визначитися із вибором виконавців. Він може звернутися до представників монтажної організації або до вузькопрофільних спеціалістів, які мають ліцензію на проведення таких робіт.
Зазвичай потрібно чітко визначити перелік завдань. У їх списку можуть бути і монтажні, і налагоджувальні роботи, і проведення вимірювань, і аеродинамічні або санітарні випробування. У цьому випадку професіоналізм фахівців та наявність матеріальної бази – сертифікованих інструментів (які пройшли своєчасну метрологічну перевірку) і обладнання для проведення робіт – істотно впливають на якість отриманих результатів.
Потрібна паспортизація вентиляції. Що робити?
Перш ніж звертатися за послугами паспортизації, рекомендується підготувати проєкт вентиляційної системи, адже саме за проєктом фахівці розраховують вартість та терміни виконуваних робіт.
Необхідно передбачити доступ до обладнання та повітророзподільних пристроїв (решітки, дифузори, анемостати). У даному випадку доступ необхідний як до забірних, так і до припливних вентиляційних решіток/дифузорів/анемостатів.
Рекомендуємо після попередньої підготовки звернутися до спеціалізованої компанії за прорахунком. Зв'язавшись із фахівцями, сміливо задавайте різні запитання. Кваліфікований працівник також задасть Вам всі необхідні запитання, відповіді на які допоможуть сформувати вартість і терміни виконання замовлення.
Рекомендуємо перевірити у компанії наявність ліцензій та дозволів на проведення даних робіт. В іншому разі паспорт вентиляційної системи буде недійсний. Також у документах приладів (які використовуються у процесі вимірювань) повинні стояти актуальні відмітки про проведення метрологічних повірок.
Плануйте майбутні роботи із фахівцями, затвердіть дати старту та закінчення процесу паспортизації. Обговоріть терміни складання паспорта вентсистеми.
Програма майбутніх робіт сформована, визначено спектр досліджень та обрано відповідального підрядника, із цього моменту результат залежить виключно від професіоналізму виконавців. Замовник до процесу практично не залучається.