Змішувальні вузли

  У прагненні максимально комфортно організувати обігрів свого житла часто традиційне водяне опалення доповнюють системою теплої підлоги. У процесі облаштування комбінованого обігріву нерідко виникає питання: як досягнути ефективної продуктивності двох різних за температурою контурів одночасно, адже температура води на виході з котла становить 70-95 °C, а на рівні підлоги не повинна перевищувати 31 °C? Цю функцію поєднання відмінно виконує змішувальний вузол, що плавно регулює температуру, витрату теплоносія, забезпечує правильне функціонування та захист обладнання.


Змішувальний вузол – що ж це таке?

  Змішувальний вузол – це комплекс елементів для змішування, циркуляції та регулювання теплоносія.
Обладнання складається зі таких елементів як:

  • циркуляційний насос;
  • дво- або триходовий регулюючий клапан;
  • електропривід;
  • запірні крани, балансувальний вентиль, фільтр, з'єднувальні патрубки, перехідники;
  • комплект вимірювальних приладів (манометр, термодатчики).

Принцип роботи змішувального вузла

  Основним завданням змішувального вузла є зниження температури теплоносія на вході до колектора теплої підлоги. Процес здійснюється наступним чином:

  • Виносний термостат вимірює температуру теплоносія, відкривається балансувальний клапан, порційно впускаючи холодний теплоносій зі зворотного контуру, після досягнення заданого показника клапан закривається.
  • Змішаний теплоносій під тиском подається до циркуляційного насоса для рівномірного розподілу по всьому контуру теплої підлоги.
  • Рідина, що віддала тепло, прямує назад до джерела.

  Пристрій оснащений блоком керування, який відслідковує зовнішні умови, що дозволяє під час зміни температури автоматично збільшувати або зменшувати інтенсивність подачі теплоносія. Особливе значення автоматика має для великих будівель, адже складно постійно стежити за погодою та адаптувати опалення великої площі. За допомогою автоматичного блоку керування на час відсутності можна встановити режим підтримання температурного мінімуму.

Види та типи вузлів

  Два найбільш поширені види змішувальних вузлів мають практично однакову конструкцію. Їх принципова відмінність полягає у використанні різних регулюючих клапанів.
  Двоходовий клапан оснащений термостатичною голівкою із температурним датчиком. На основі отриманої інформації регулюється інтенсивність потоку теплоносія. Пристрій має слабку пропускну здатність, тому регулювання відбувається плавно, без різких стрибків, надійно захищаючи систему від перегріву.
  Більш прогресивний – триходовий клапан – виконує одразу дві функції: засувки та балансувального крана. Завдяки його роботі, до гарячого теплоносія надходить охолоджена вода зі зворотного контуру. Підключається до зовнішніх термостатів, що дозволяє встановлювати показники нагрівання з урахуванням температури повітря.
  Серед представленого на ринку обладнання змішувальні вузли SUMX із триходовим клапаном вирізняються високою пропускною здатністю, потужним продуктивним насосом. Виготовлені з нержавіючої сталі, латуні, стійкої до корозії, оснащені високоякісним фільтром, пристрої безвідмовно служать довгі роки, не вимагаючи спеціального обслуговування.

 

  Змішувальні вузли SUMX виготовляються двох типів:

  • із різьбовими компонентами та сполучними трубками (8 модифікацій різних розмірів);
  • із фланцевими компонентами, без труб (4 модифікації).

  Вибір ідеального поєднання вузла та обігрівача автоматично виконується програмою підбору та розрахунку AeroCAD.

Де застосовують змішувальний вузол з двоходовим клапаном, а де ефективніше використовувати триходовий?

  Вузол, оснащений двоходовим клапаном, доцільно застосовувати в системах, які постійно подають до зворотного контуру гарячу рідину від котла. Ефективні вони для обігріву приміщень невеликої площі.
  Триходові пристрої мають підвищену продуктивність, здатні відрегулювати роботу системи з декількома нагрівальними контурами у приміщеннях площею понад 200 м2.
  На сайті спеціалізованої компанії Atmic легко можна знайти високоякісні змішувальні вузли SUMX з оптимальними для конкретних умов характеристиками:

  • номінальним об’ємом витрат води;
  • необхідною висотою підйому;
  • потужністю та швидкістю насоса.

  Серед представлених модифікацій діапазон KVS становить 0,6316 m3/h. 

Сфера застосування

  Не тільки для облаштування теплих підлог можна використовувати змішувальні вузли SUMX. Їх застосування у системах охолодження з водяним теплообмінником теж доцільне. Реагуючи на аналоговий сигнал 0-10 V, вузол:

підтримує задану температуру;

захищає від замерзання та подальшого розриву.

Умови експлуатації змішувального вузла SUMX

  Ефективність роботи змішувального вузла значною мірою залежить від правильності монтажу. Якщо у якості охолоджувача або теплоносія використовується вода, він повинен бути встановлений лише всередині приміщення. У разі застосування суміші на основі гліколю, що не замерзає, вузол можна змонтувати зовні.
  Для забезпечення нормальної циркуляції не можна експлуатувати пристрій без очисного фільтра.
  Обираючи місце розташування, слід враховувати, що змішувальний вузол SUMX повинен бути встановлений так, щоб:

  • вал мотора насоса знаходився строго горизонтально;
  • не допускалось навантаження механічної напруги від приєднаних елементів опалювальної системи;
  • повітря могло накопичуватися лише у місцях, обладнаних вентилями, гнучкість труби не давала можливостей для утворення сифона;
  • довжина сполучних трубок мінімізувала швидкість реагування на регулювання пристрою.

  У процесі експлуатації не слід забувати, що змішувальний вузол – це обладнання, здатне функціонувати за температури рідини не вище 110 градусів, допустимому тиску води в межах від 0,3 до 0,8 MPa.

На що варто звертати увагу під час вибору змішувального вузла?

  Основними критеріями правильного вибору є продуктивність, надійність насоса, якість електроприводу, стійкість до корозії матеріалу.
  Щоб обладнання функціонувало тривалий час, обирайте продукцію перевірених роками виробників. Змішувальні вузли SUMX користуються попитом на ринку завдяки відмінним технічним характеристикам, адже вони:

  • надійні;
  • довговічні;
  • гарантують безпеку та комфортний мікроклімат у будинку.